Uruguay Segunda Division 21 October
  FT Tacuarembo FC 0 : 2   Rampla Juniors
Mexico Liga de Expansion MX Apertura 21 October
  FT CD Tepatitlan de Morelos 2 : 1   Atlante
  02:05 Not started Atletico Morelia ?:? Mineros de Zacatecas
  01:00 Jaibos Tampico Madero ?:? Pumas Tabasco 1x2
International Copa Libertadores Grp. G 21 October
  FT Santos FC 2 : 1 Game info Defensa y Justicia
  FT Olimpia 0 : 1 Game info Delfin
  50" Sao Paulo 2 : 1 Game info Binacional
  53" Club Atletico Penarol 1 : 2 Game info Athletico Paranaense
  54" River Plate 0 : 0 Game info LDU de Quito
  51" Colo Colo 0 : 0 Game info Jorge Wilstermann
International CONCACAF League 21 October
  02:00 Not started Arcahaie ?:? Verdes FC
  01:00 CD FAS ?:? Managua FC 1x2
International EURO U17 Qualification Grp. 3 21 October
  01:00 Northern Ireland U17 ?:? Slovakia U17
  01:00 Ireland U17 ?:? Estonia U17
International EURO U17 Qualification Grp. 8 21 October
  01:00 Poland U17 ?:? Montenegro U17
  01:00 Croatia U17 ?:? Serbia U17
  01:00 Bosnia and Herzegovina U17 ?:? Czech Republic U17
  01:00 Norway U17 ?:? Georgia U17
International EURO U19 Qualification Grp. 1 21 October
  01:00 Czech Republic U19 ?:? Latvia U19
  01:00 Germany U19 ?:? Kazakhstan U19
  01:00 Wales U19 ?:? Slovakia U19
  01:00 France U19 ?:? North Macedonia U19
  01:00 Romania U19 ?:? Portugal U19
  01:00 Croatia U19 ?:? Austria U19
  01:00 Montenegro U19 ?:? Hungary U19
  01:00 Scotland U19 ?:? Estonia U19
  01:00 Bosnia and Herzegovina U19 ?:? Poland U19
  01:00 Norway U19 ?:? Faroe Islands U19
  01:00 Azerbaijan U19 ?:? Sweden U19
  01:00 Belgium U19 ?:? Cyprus U19
  01:00 Netherlands U19 ?:? Lithuania U19
  01:00 Albania U19 ?:? Russia U19
  01:00 Denmark U19 ?:? Moldova U19
  01:00 Turkey U19 ?:? Northern Ireland U19
  01:00 Switzerland U19 ?:? Armenia U19
  01:00 Israel U19 ?:? Slovenia U19
  01:00 Greece U19 ?:? Ireland U19
  01:00 England U19 ?:? Kosovo U19
  01:00 Bulgaria U19 ?:? Iceland U19
  01:00 Finland U19 ?:? Georgia U19
International EURO Qualification Grp. B 21 October
  01:00 Denmark ?:? Israel 1x2
  01:00 Norway ?:? Belarus
International Champions League Grp. A 21 October
  01:00 Salzburg ?:? Lokomotiv Moscow Game center 1x2
  01:00 Real Madrid ?:? Shakhtar Donetsk Game center
  01:00 Bayern Munich ?:? Atletico Madrid Game center 1x2
  01:00 Inter ?:? Borussia Moenchengladbach Game center 1x2
  01:00 Manchester City ?:? FC Porto Game center 1x2
  01:00 Olympiacos ?:? Marseille Game center
  01:00 Ajax ?:? Liverpool Game center 1x2
  01:00 FC Midtjylland ?:? Atalanta Game center 1x2
Brazil Serie B 21 October
  FT CS Alagoano 1 : 0 Game info Botafogo SP
  FT Oeste FC 0 : 1 Game info Nautico
  FT Juventude 3 : 0 Game info Avai FC
  54" Ponte Preta 0 : 2 Game info Chapecoense AF
  55" Operario Ferroviario 0 : 0   Cruzeiro
  01:00 Figueirense ?:? CRB
Brazil Serie D Grp. A1 21 October
  01:00 Independente PA ?:? Vilhenense
  01:00 Pelotas ?:? Atletico Tubarao
  01:00 Floresta ?:? Salgueiro
  01:00 Coruripe ?:? Central SC
  01:00 Toledo CW ?:? AD Cabofriense
  01:00 River AC ?:? Sao Raimundo RR
  01:00 Freipaulistano ?:? ABC
  01:00 Palmas ?:? Caldense
  01:00 Tupynambas ?:? Atletico Alagoinhas
  01:00 Sinop ?:? Altos
  01:00 Aparecidense ?:? Uniao Rondonopolis
  Cancelled Luverdense ?:? Altos
  Cancelled CRAC ?:? Uniao Rondonopolis
  01:00 Galvez EC ?:? Ji-Parana FC
  01:00 Ferroviaria ?:? Bangu
Venezuela Primera Division Group A 21 October
  88" Mineros De Guayana 2 : 1 Game info Yaracuyanos FC
  01:00 Deportivo Lara ?:? Academia Puerto Cabello 1x2
USA Major League Soccer 21 October
  44" Nashville SC 1 : 0 Game info FC Dallas
USA USL League One 21 October
  01:00 Orlando City B ?:? Richmond Kickers
China Super League Placement Matches 21 October
  01:00 Shenzhen FC ?:? Tianjin Teda Game center 1x2
  01:00 Guangzhou Evergrande ?:? Hebei CFFC Game center 1x2
Kazakhstan Premier League 21 October
  01:00 FC Kyzylzhar Petropavlovsk ?:? Taraz 1x2
Japan J. League 21 October
  01:00 Vissel Kobe ?:? Kashima Antlers 1x2
  01:00 Yokohama F.Marinos ?:? Nagoya Grampus Eight 1x2
  01:00 Shonan Bellmare ?:? Sagan Tosu 1x2
Japan J. League 2 21 October
  01:00 Kyoto Sanga FC ?:? Giravanz Kitakyushu 1x2
  01:00 Albirex Niigata ?:? Fagiano Okayama FC 1x2
  01:00 Tokyo Verdy ?:? Jubilo Iwata 1x2
  01:00 Renofa Yamaguchi ?:? Tokushima Vortis 1x2
  01:00 Mito Hollyhock ?:? Montedio Yamagata 1x2
  01:00 JEF United Chiba ?:? Zweigen Kanazawa 1x2
  01:00 Ehime FC ?:? V-Varen Nagasaki 1x2
  01:00 Machida Zelvia ?:? Avispa Fukuoka 1x2
  01:00 Matsumoto Yamaga ?:? Omiya Ardija 1x2
  01:00 Thespakusatsu Gunma ?:? Ventforet Kofu 1x2
  01:00 Tochigi SC ?:? FC Ryukyu 1x2
Japan J. League 3 21 October
  01:00 Kataller Toyama ?:? Vanraure Hachinohe 1x2
Australia Queensland 21 October
  01:00 Gold Coast United FC ?:? Gold Coast Knights 1x2
  01:00 Brisbane City ?:? Peninsula Power 1x2
Australia NPL Youth Queensland 21 October
  01:00 Capalaba Bulldogs U20 ?:? Lions FC U20 1x2
Georgia Erovnuli Liga 2 21 October
  01:00 FC Shukura Kobuleti ?:? Aragvi Dusheti
  01:00 Merani Martvili ?:? FC Shevardeni 1906
Turkey Cup 21 October
  01:00 Elazig Karakocan ?:? Diyarbekir Spor AS
  01:00 Esenler Erokspor ?:? Arnavutkoy Belediyespor
  01:00 1954 Kelkit Belediyespor ?:? Artvin Hopaspor
  01:00 Muglaspor ?:? Kizilcabolukspor
  01:00 Catalcaspor ?:? Sile Yildizspor
  01:00 Cizrespor ?:? Siirt Il Ozel Idaresispor
  01:00 Nevsehir Belediye Spor ?:? Kozan Spor FK
  01:00 Ofspor ?:? Yomraspor
  01:00 Sultanbeyli Belediyespor ?:? Yalovaspor
  01:00 Kirikkale Buyuk Anadoluspor ?:? Duzcespor
  01:00 Isparta 32 Spor ?:? Kestelspor
  01:00 68 Aksaray Belediyespor ?:? Malatya Yesilyurt Belediyespor
  01:00 Tekirdagspor ?:? Silivrispor
  01:00 Fethiyespor ?:? Nazilli Belediyespor
Turkey 1. Lig 21 October
  01:00 Giresunspor ?:? Adanaspor 1x2
  01:00 Adana Demirspor ?:? Umraniyespor 1x2
  01:00 Balikesirspor ?:? Boluspor 1x2
  01:00 Altinordu ?:? Altay 1x2
Turkey 2. Lig - Red Group 21 October
  01:00 Sakaryaspor ?:? Pazarspor 1x2
  01:00 Mamak FK ?:? Eyupspor 1x2
  01:00 Karacabey Belediye Spor ?:? Van Spor Kulubu 1x2
  01:00 Serik Belediyespor ?:? Turgutluspor 1x2
  01:00 Belediyesi Bodrumspor ?:? Kirklarelispor
  01:00 Sivas Belediye Spor ?:? Karabukspor
  01:00 Pendikspor ?:? 1922 Konyaspor 1x2
  01:00 Manisa Futbol Kulubu ?:? Ergene Velimese Spor
  01:00 Corum FK ?:? Nigde Anadolu FK 1x2
  01:00 Zonguldak Komurspor ?:? Amed Sportif 1x2
  01:00 Sanliurfaspor ?:? Hekimoglu Trabzon
  01:00 Usakspor ?:? 24 Erzincanspor 1x2
  01:00 Gumushanespor ?:? Sancaktepe FK 1x2
  01:00 Hacettepe Spor Kulubu ?:? Kahramanmarasspor 1x2
  01:00 Sariyer ?:? Ankara Demirspor 1x2
  01:00 Kocaelispor ?:? Inegolspor 1x2
Belarus 1. Division 21 October
  01:00 Naftan Novopolotsk ?:? Arsenal Dzerzhinsk
  01:00 FK Orsha ?:? FC Slonim-2017
Belarus Premier League 21 October
  01:00 FC Minsk ?:? Slavia Mozyr 1x2
Moldova National Division 21 October
  01:00 Codru ?:? Dacia Buiucani
  01:00 CS Petrocub ?:? Speranta
Russia Cup Grp. 1 21 October
  01:00 Veles Moscow ?:? Ural 1x2
  01:00 Tekstilshchik ?:? Arsenal Tula 1x2
  01:00 FC Yenisey Krasnoyarsk ?:? Spartak Moscow 1x2
  01:00 Nizhny Novgorod ?:? Khimki 1x2
  01:00 Dinamo Briansk ?:? FC Tambov 1x2
  01:00 FC Orenburg ?:? PFC Sochi
  01:00 Krylya Sovetov Samara ?:? FC Rotor Volgograd 1x2
  01:00 Shinnik Yaroslavl ?:? FK Akhmat 1x2
  01:00 Chertanovo Moscow ?:? FC Ufa 1x2
Ukraine 1. Division 21 October
  01:00 Polissya Zhytomyr ?:? FC Kremin Kremenchuk
  01:00 Krystal Kherson ?:? FC Hirnyk-Sport
  01:00 Obolon-Brovar ?:? Ahrobiznes Volochysk
  01:00 VPK-Ahro Shevchenkivka ?:? Chornomorets Odessa
  01:00 MFK Mykolaiv ?:? Veres Rivne
  01:00 FC Prykarpattia 1981 ?:? Nyva Ternopil
  01:00 Alians ?:? Volyn
  01:00 Metalist 1925 ?:? FC Avanhard Kramatorsk 1x2
Bulgaria Cup 21 October
  01:00 Partizan Cherven Bryag ?:? Levski Sofia
  01:00 Izvor ?:? Montana
  01:00 Sevlievo ?:? Slavia Sofia
  01:00 Yantra ?:? Cherno More Varna
  01:00 Drenovets ?:? CSKA 1948
  01:00 Pirin Blagoevgrad ?:? Beroe
Germany Oberliga Bayern South 21 October
  01:00 Ingolstadt II ?:? TSV Schwaben Augsburg
Germany Regionalliga West 21 October
  01:00 Lippstadt ?:? Borussia Dortmund II 1x2
  01:00 Sonnenhof Grossaspach ?:? VfB Stuttgart II 1x2
  01:00 Borussia Moenchengladbach II ?:? RW Essen
  01:00 Werder Bremen II ?:? Oberneuland 1x2
  01:00 TSG Balingen ?:? Bayern Alzenau 1x2
  01:00 TSV Steinbach ?:? Freiburg II 1x2
  01:00 TuS RW Koblenz ?:? Pirmasens 1x2
  01:00 Mainz 05 II ?:? Eintracht Stadtallendorf
  01:00 Wolfsburg II ?:? BSV Rehden 1x2
  01:00 Oberhausen ?:? Sportfreunde Lotte 1x2
  01:00 Schalke 04 II ?:? FC Koeln II 1x2
  01:00 SV Roedinghausen ?:? Alemannia Aachen
  01:00 Bergisch Gladbach ?:? Wuppertal
  01:00 RW Ahlen ?:? FC Wegberg-Beeck 1x2
  01:00 Fortuna Koeln ?:? Bonner SC 1x2
  01:00 Preussen Muenster ?:? SC Wiedenbrueck 1x2
Germany 2. Bundesliga 21 October
  01:00 Hamburger SV ?:? Erzgebirge Aue 1x2
Germany 3. Liga 21 October
  01:00 Kaiserslautern ?:? Ingolstadt 1x2
  01:00 Viktoria Koeln 1904 ?:? Bayern Munich II 1x2
  01:00 Unterhaching ?:? Duisburg 1x2
  01:00 1860 Muenchen ?:? Saarbruecken 1x2
  01:00 Hallescher FC ?:? Meppen 1x2
Germany Oberliga Hessen 21 October
  01:00 Turk Gucu Friedberg ?:? TUS Dietkirchen
  01:00 FSV Fernwald ?:? SC Waldgirmes
  01:00 RW Walldorf ?:? VFB Ginsheim
  01:00 SV Neuhof ?:? FC Hanau 93
  01:00 SG Barockstadt Fulda Lehnerz ?:? Buchonia Flieden
  01:00 FC Strausberg ?:? Hertha Zehlendorf
  01:00 SV Schermbeck 2020 ?:? TSG Sprockhoevel
  01:00 FV Bad Vilbel ?:? FC 1906 Erlensee
  01:00 SV Rot-Weiss Hadamar ?:? FC 1931 Eddersheim
  01:00 SC Viktoria 06 Griesheim ?:? SV Steinbach 1920
  01:00 TuRU Duesseldorf ?:? 1. FC Moenchengladbach
  01:00 TSV Meerbusch ?:? SW Essen
  01:00 SC Velbert ?:? TV Jahn Hiesfeld
  01:00 Sportfreunde Baumberg ?:? SpVgg Sterkrade-Nord
  01:00 FC Kleve ?:? TVD Velbert
  01:00 Ratinger SV ?:? Velbert
  01:00 Heeslinger SC ?:? Spelle-Venhaus
  01:00 Siegburger SV 04 ?:? Dueren
  01:00 SV Zeilsheim ?:? SC Hessen Dreieich
  01:00 Niederwenigern ?:? Cronenberger SC
Slovenia Cup 21 October
  01:00 Radomlje ?:? Tabor 1x2
  01:00 Nafta ?:? Fuzinar
  01:00 Brezice ?:? Olimpija Ljubljana 1x2
  01:00 ND Triglav ?:? NK Celje 1x2
  01:00 Koper ?:? Aluminij 1x2
Syria Premier League 21 October
  01:00 Al-Jaish ?:? Al-Ittihad 1x2
  01:00 Al-Horiyah ?:? Al-Wahda 1x2
  01:00 Hutteen ?:? Tishreen 1x2
  01:00 Al-Karamah ?:? Al-Horgelah
  01:00 Al-Futowa ?:? Al-Shorta 1x2
  01:00 Al-Taleiah ?:? Jableh SC 1x2
  01:00 Al-Sahel ?:? Al-Wathbah 1x2
Cyprus 2. Division 21 October
  01:00 ASIL Lysi ?:? Omonia Aradippou
Cyprus Cup 21 October
  01:00 Aris Limassol ?:? Ethnikos Achnas 1x2
Cyprus 1. Division 21 October
  01:00 Doxa Katokopia ?:? Nea Salamis 1x2
Slovakia 2. Liga 21 October
  01:00 FK Poprad ?:? Zeleziarne Podbrezova
Uzbekistan Superliga 21 October
  01:00 Pakhtakor Tashkent ?:? Sogdiyona Jizzax 1x2
  01:00 Nasaf Qarshi ?:? AGMK 1x2
Italy Serie C Grp. A 21 October
  01:00 Piacenza ?:? Olbia 1x2
  01:00 Sudtirol ?:? Carpi 1x2
  01:00 Paganese ?:? Virtus Francavilla 1x2
  01:00 Palermo FC ?:? AP Turris 1x2
  01:00 AlbinoLeffe ?:? Renate 1x2
  01:00 Casertana ?:? Catanzaro 1x2
  01:00 Mantova ?:? Matelica 1x2
  01:00 Pontedera ?:? Lecco 1x2
  01:00 Livorno ?:? Novara 1x2
  01:00 Alessandria ?:? Grosseto 1x2
  01:00 Legnago Salus ?:? Perugia 1x2
  01:00 S.S. Arezzo ?:? Calcio Padova 1x2
  01:00 Vis Pesaro ?:? Triestina 1x2
  Cancelled Trapani ?:? Vibonese
  01:00 Potenza ?:? Teramo 1x2
  01:00 Viterbese ?:? Bisceglie 1x2
  01:00 Modena ?:? FeralpiSalo 1x2
  01:00 Pro Sesto ?:? Giana Erminio 1x2
  01:00 Carrarese ?:? Pistoiese 1x2
  01:00 Pro Vercelli ?:? Juventus U23
  01:00 Ravenna ?:? Virtus Verona 1x2
  01:00 Imolese Calcio ?:? Sambenedettese 1x2
  01:00 Fermana ?:? Gubbio 1x2
  01:00 R.C. Cesena ?:? Alma Juventus Fano 1x2
  01:00 Monopoli ?:? Bari 1x2
  01:00 Catania ?:? Ternana 1x2
Italy Serie D Grp. A 21 October
  01:00 AS Casale ?:? ASDC Gozzano 1x2
  01:00 ASD Calcio Chieri 1955 ?:? AC Legnano 1x2
  01:00 Belluno ?:? Ambrosiana 1x2
  01:00 Nocerina ?:? Torres 1x2
  01:00 Paterno ?:? Dattilo Noir
  01:00 Castrovillari ?:? Santa Maria Cilento 1x2
  01:00 Mezzolara ?:? Ghivizzano Borgoamozzano
Italy Serie B 21 October
  01:00 Lecce ?:? Cremonese Game center 1x2
Jordan Premier League 21 October
  01:00 Al-Sareeh ?:? Al-Wehdat 1x2
  01:00 Al-Faisaly ?:? Al-Jazeera 1x2
Portugal Cup 21 October
  01:00 Tirsense ?:? Olimpico Montijo
Chile Primera Division 21 October
  01:00 Santiago Wanderers ?:? Antofagasta 1x2
  01:00 Coquimbo Unido ?:? Universidad de Concepcion 1x2
  01:00 Universidad de Chile ?:? Audax Italiano 1x2
  01:00 Union Espanola ?:? Cobresal 1x2
Greece Super League 21 October
  01:00 Apollon Smirnis ?:? PAS Giannina Game center 1x2
Spain LaLiga2 21 October
  01:00 Espanyol ?:? CD Mirandes 1x2
  01:00 Lugo ?:? Girona 1x2
  01:00 Las Palmas ?:? Castellon 1x2
  01:00 Ponferradina ?:? Tenerife 1x2
  01:00 Fuenlabrada ?:? Logrones 1x2
  01:00 Almeria ?:? Cartagena 1x2
  01:00 Sabadell ?:? Alcorcon 1x2
DR Congo Super League 21 October
  01:00 Blessing FC ?:? Sanga Balende
  01:00 Dauphins Noirs ?:? Renaissance
  01:00 JSK ?:? TP Mazembe
Hungary NB II 21 October
  01:00 Szeged-Csanаd Grosics Akadеmia ?:? Gyirmot 1x2
Poland 1. Division 21 October
  01:00 Radomiak Radom ?:? Puszcza Niepolomice 1x2
  01:00 Gornik Leczna ?:? Arka Gdynia 1x2
  01:00 Chrobry Glogow ?:? Termalica Nieciecza 1x2
Poland Ekstraklasa 21 October
  01:00 Legia Warszawa ?:? Slask Wroclaw Game center 1x2
Malta Premier League 21 October
  01:00 Floriana ?:? Senglea Athletic 1x2
  01:00 Mosta ?:? Hibernians 1x2
  01:00 Valletta ?:? Sirens FC
  01:00 Sliema Wanderers ?:? Gudja United 1x2
Malta Challenge League 21 October
  01:00 Qormi FC ?:? Swieqi United F.C.
  01:00 Naxxar Lions FC ?:? San Gwann FC
  01:00 Saint Andrews ?:? St. George's FC
Estonia Meistriliiga 21 October
  01:00 Narva Trans ?:? Flora Tallinn 1x2
Finland Ykkonen 21 October
  01:00 AC Kajaani ?:? MYPA 1x2
Netherlands Eredivisie 21 October
  01:00 RKC Waalwijk ?:? PEC Zwolle Game center 1x2
Qatar Qatar Stars League 21 October
  01:00 Al-Duhail SC ?:? Al-Sadd 1x2
Denmark 1. Division 21 October
  01:00 Skive ?:? Vendsyssel FF 1x2
  01:00 Fremad Amager ?:? FC Helsingoer 1x2
  01:00 HB Koege ?:? Fredericia 1x2
Sweden Superettan 21 October
  01:00 Norrby ?:? Halmstads BK 1x2
  01:00 AFC Eskilstuna ?:? Trelleborgs FF 1x2
  01:00 Dalkurd FF ?:? GIF Sundsvall 1x2
  01:00 Oesters IF ?:? Umeaa 1x2
  01:00 Vaesteraas SK ?:? Akropolis IF 1x2
  01:00 Degerfors ?:? Oergryte FF 1x2
Sweden Ettan Norra 21 October
  01:00 IFK Luleaa ?:? Team TG FF 1x2
  01:00 Landskrona BoIS ?:? Lindome GIF 1x2
Sweden Cup 21 October
  01:00 IFK Haninge BRB ?:? Oerebro
Costa Rica Liga de Ascenso Apertura Grp. A 21 October
  01:00 Guanacasteca ?:? Puntarenas FC
  01:00 Guanacasteca ?:? Marineros de Puntarenas
  01:00 AD Municipal Liberia ?:? AD Santa Rosa
  01:00 Puerto Golfito ?:? Barrio Mexico
Faroe Islands Premier League 21 October
  01:00 Klaksvik ?:? B36 Torshavn 1x2
Switzerland Promotion League 21 October
  01:00 FC Koeniz ?:? Bavois 1x2
Switzerland 1. Liga Grp. 3 21 October
  01:00 FC Balzers ?:? Paradiso 1x2
Luxembourg National Division 21 October
  01:00 AS Jeunesse Esch ?:? FC Differdange 03
  01:00 Racing FC Union Luxembourg ?:? FC Rodange 91
  01:00 Una Strassen ?:? US Hostert
  01:00 F91 Dudelange ?:? FC Etzella Ettelbruck
  01:00 RM Hamm Benfica ?:? US Mondorf les Bains
  01:00 Union Titus Petange ?:? FC Victoria Rosport
  01:00 FC Wiltz 71 ?:? CS Fola Esch
Austria Regionalliga East 21 October
  01:00 Admira Moedling (A) ?:? FC Mauerwerk 1x2
England Championship 21 October
  01:00 Stoke City ?:? Barnsley 1x2
  01:00 Watford ?:? Blackburn Rovers 1x2
  01:00 Sheffield Wednesday ?:? Brentford 1x2
  01:00 Queens Park Rangers ?:? Preston North End 1x2
  01:00 Cardiff City ?:? AFC Bournemouth 1x2
England Isthmian Premier Division 21 October
  01:00 Kingstonian ?:? Potters Bar Town 1x2
  01:00 Cray Wanderers ?:? Bognor Regis Town 1x2
Peru Liga 1 - Clausura 21 October
  01:00 CD UT Cajamarca ?:? Alianza Universidad
  01:00 Sport Huancayo ?:? Cienciano
  01:00 Universidad Cesar Vallejo ?:? Universidad San Martin
  01:00 Carlos Stein ?:? Academia Cantolao
  01:00 Sport Boys ?:? Alianza Lima
  01:00 Universitario de Deportes ?:? Deportivo Municipal
  01:00 Binacional ?:? Atletico Grau
  01:00 Sporting Cristal ?:? Carlos A. Mannucci
  01:00 Cusco FC ?:? Ayacucho FC
  01:00 FBC Melgar ?:? Deportivo Llacuabamba
Colombia Cup 21 October
  01:00 CD Jaguares ?:? Deportes Quindio 1x2
  01:00 Deportivo Pereira ?:? Tigres FC 1x2
Honduras Liga Nacional - Apertura 21 October
  01:00 CD Marathon ?:? Honduras Progreso 1x2